Dzień Ojca, czyli 23 czerwca, zbliża się wielkimi krokami. Jaki prezent wybrać dla ukochanego taty na Dzień Ojca? Gdzie szukać inspiracji? Zajrzyj do naszego poradnika, w którym znajdziesz mnóstwo pomysłów na upominki na Dzień Ojca.

Jaki prezent na Dzień Ojca?

Przed nami 23 czerwca: Dzień Ojca. Szukasz pomysłu na najlepszy prezent dla ukochanego taty? Nie wiesz, co sprawi przyjemność ojcu? Pole do popisu jest naprawdę duże. Warto przygotować prezent na Dzień Ojca nieco wcześniej, tak by uniknąć kolejek w sklepach i stresu związanego z poszukiwaniem podarunku na ostatnią chwilę.

Prezent na Dzień Ojca własnoręczny, czyli zrób to sam: dyi

Wybór prezentu na Dzień Ojca to spore wyzwanie. Warto ustalić na początku, ile chcemy przeznaczyć na upominek dla naszego taty. Pamiętajmy: budżet nie musi być duży – samodzielne upieczenie ulubionego ciasta taty albo ozdobienie kubka czy przygotowanie albumu z rodzinnymi fotografiami może okazać się strzałem w dziesiątkę, a jednocześnie nie zrujnuje naszego budżetu. Taki własnoręczny (czyli diy – do it yourself (ang.) – zrób to sam) na pewno wywoła uśmiech na twarzy naszego taty. Na akcesoriach takich jak breloczek można wygrawerować inicjały dzieci lub cytat ulubionego pisarza albo zespołu taty.

Jeśli nie mamy pomysłu na własnoręczny prezent na Dzień Ojca, możemy pomyśleć o zakupie perfum. To oczywiste: który mężczyzna nie lubi pachnieć elegancko i z klasą? Jeśli jedynie dysponujesz odpowiednim budżetem, możesz mieć pewność, że ulubiony zapach taty będzie strzałem w dziesiątkę.

Pomysł na prezent na Dzień Ojca

Warto pomyśleć także o gustownym piórze. Takie pióro to podarunek doskonały – łączy bowiem w sobie ponadczasową klasę z aspektem praktycznym. Równie dobrze sprawdzi się elegancka aktówka, w której tata będzie mógł schować wszystkie ważne dokumenty. Praktycznym pomysłem na prezent z okazji Dnia Ojca może być także scyzoryk, który ma w sobie wszystkie potrzebne ostrza, takie jak śrubokręt, pęsetę, a także otwieracz do wina i puszek.

Warto rozważyć także pomysły praktyczne, np. elektroniczne gadżety. Tablet, stacja dokująca, a nawet praktyczny pendrive to idealne rozwiązanie dla miłośnika gadżetów. Miłośnikowi aktywności fizycznej bez wątpienia przyda się osobisty trener zawinięty wokół nadgarstka, czyli popularny smartband.

Jaki prezent na Dzień Ojca?

Sprawdzonym, bardzo eleganckim prezentem na Dzień Ojca jest też klasyczny zegarek. Z takiego podarunku ucieszy się każdy tata, niezależnie od wieku i zainteresowań. Warto poszukać modelu spersonalizowanego – z opcjami, które przydadzą się tacie na co dzień.

Co jeszcze na pewno wywoła uśmiech na twarzy ojca? Jeśli tylko dysponujemy odpowiednim budżetem i mamy trochę czasu, możemy zorganizować wycieczkę, na którą wybierzemy się razem z tatą i ewentualnie resztą rodziny. Pod tym hasłem może kryć się zarówno jednodniowa wyprawa pod miasto, jak i kilkudniowa zagraniczna wycieczka, np. do Londynu czy Paryża – przed wybraniem ostatecznej destynacji warto poszukać tanich lotów. Jeśli mamy trochę mniej czasu i dysponujemy znacznie mniejszym budżetem, możemy wybrać się z całą rodziną do kina – na film, który wybierze dla wszystkich nasz tata.

Każdy tata bez wątpienia ucieszy się także z ciekawej lektury. Wstrząsający thriller, wciągający kryminał albo ciekawy reportaż to dobry pomysł na prezent dla mola książkowego. Jeśli mamy trochę więcej czasu możemy spróbować zdobyć egzemplarz z autografem ulubionego autora naszego taty. O takiej pamiątce będzie pamiętał długo.