Prezent na roczek dla dziewczynki

Jaki prezent na roczek wybrać dla dziewczynki? Pomysłów jest mnóstwo! Każda aktywna dziewczynka na pewno ucieszy się z konia na biegunach albo jeździka, przystosowanego do jej umiejętności. Dobrym prezentem będą też proste układanki czy małoelementowe puzzle. Pierwszy roczek małej dziewczynki można zacząć także od zakupu książki – oczywiście takiej przeznaczonej dla najmłodszych „czytelników”. Dziewczynki uwielbiają też różnego rodzaju lalki, przytulanki i wózki.

Prezent na roczek dla chłopca

Jaki prezent na roczek wybrać dla chłopca? W tym wieku tak naprawdę płeć nie ma znaczenia. Chłopcy też lubią bawić się lalkami czy wózkiem. Każdy chłopiec (podobnie jak każda dziewczynka) ucieszy się też na pewno z klocków, samochodziku z napędem czy innej interaktywnej zabawki. Muzyczny stolik, zabawne dziecięce pianino czy sensoryczna książeczka sprawią dziecku nie tylko ogromną frajdę, ale wpłyną też na jego rozwój intelektualny. Świetnym pomysłem na prezent na roczek dla chłopa i dziewczynki są również kulodromy, czyli tory dla kulek. Takie prezenty na roczek zostały zaprojektowane w taki sposób, by zachęcać najmłodszych do poznawania otaczającego ich świata.

Czasem po rozmowie z rodzicami może jednak okazać się jednak, że dziecko nie potrzebuje więcej zabawek. Wtedy lepiej postawić na prezent praktyczny, np. fotelik, pościel do pokoju czy zestaw pierwszych dziecinnych kredek. Taki prezent na pewno ucieszy nie tylko malucha, ale i rodziców, którzy będą szczęśliwi, że nieco odciążysz domowy budżet.  

Prezent na roczek od chrzestnej

Co kupić maluszkowi z okazji pierwszych urodzin, gdy jesteśmy rodzicami chrzestnymi? Na pewno przedyskutujmy najpierw prezent z rodzicami dziecka. Może okazać się bowiem, że maluszek wszystko już ma, a kolejna piszcząca czy hałasująca zabawka wcale nie jest potrzebna. Na pewno z okazji pierwszych urodzin warto pomyśleć o pięknym albumie ze zdjęciami dziecka. Taki album będzie doskonałą pamiątką dla całej rodziny. W księgarniach i sklepach internetowych bez trudu dostaniemy specjalne albumy dla rocznego dziecka, ale taką pamiątkę można choć częściowo przygotować samodzielnie.