8% zniżki na wszystko! Dekoria kod rabatowy na Dzień Kobiet!

Dzień Kobiet 2019 już w piątek 8 marca – to najlepszy czas na życzenia dla naszych najbliższych kobiet: dla mamy, dla żony, dla przyjaciółki, a nawet dla babci czy dla koleżanki z pracy. Jakie życzenia złożyć kobietom z okazji ich święta? Czego życzyć? Przygotowaliśmy dla szeroki wybór życzeń na Dzień Kobiet. Tu znajdziecie najlepsze życzenia, wierszyki na dzień kobiet oraz życzenia SMS, które sprawią radość wszystkim paniom.

Nie masz pomysłu na prezent z okazji Dnia Kobiet 2019? Zobacz nasze propozycje:

Jakie życzenia złożyć z okazji Dnia Kobiet 2019? Oczywiście najlepiej byłoby złożyć życzenia osobiście, twarzą w twarz. Jednak nie zawsze jest to możliwe – jeśli zależy nam na zachowaniu zasad savoir-vivre, dobrym rozwiązaniem będzie także złożenie życzeń przez telefon. Przy mniej formalnych kontaktach: możemy pozwolić sobie także na życzenia SMS lub na Facebooku. Krótkie wierszyki z okazji Dnia Kobiet i życzenia SMS to świetny sposób, aby złożyć miłe życzenia najbliższym naszym sercu kobietom: śmiało można wysłać więc SMS do mamy, dziewczyny, żony (jeśli oczywiście nie możemy zrobić tego osobiście), siostry czy przyjaciółki. Co ciekawe, coraz częściej życzenia z okazji Dnia Kobiet składają paniom nie tylko mężczyźni – czemu nie wysłać kilka miłych słów innej kobiecie, np. mamie albo przyjaciółce. Każdej z nich na pewno będzie miło, gdy otrzyma sympatyczną wiadomość z życzeniami z okazji Dnia Kobiet 2019.

Życzenia na Dzień Kobiet 2019. Wierszyki

Krótki wierszyk z okazji Dnia Kobiet można wysłać dziewczynie czy przyjaciółce jako SMS lub na Facebooku. Oto popularne propozycje.

Nie życzę Ci byś wśród błota odnalazła bryłkę złota,

lecz życzę Ci byś w ludzkim tłumie znalazła serce,

które Cię zrozumie.

Życzenia na Dzień Kobiet 2019. SMS

Życzenia SMS – także jeśli sama jesteś kobietą – można wysłać wszystkim bliskim kobietom: mamie, przyjaciółce, babci, a nawet szefowej.

Dziewczyny, dziś nasze święto. Wypijmy za zdrowie mężczyzn, którzy nas zdobyli, za facetów, którzy z nami byli, kolesi co nas stracili, frajerów co nas rzucili oraz szczęściarzy co nas poznają i za zdrowie tych, których kochamy! 

Życzenia na Dzień Kobiet. Poważne

Nie da się ukryć, że najlepsze życzenia na Dzień Kobiet 2019 to życzenia osobiste, prosto od serca, których nie da się w pełni zastąpić internetowymi formułkami. Można jednak użyć sprytnego fortelu i sformułować życzenia na bazie już istniejących, np. tego typu:

W Dniu Święta Kobiet dużo zdrowia i miłości, moc uśmiechu i słodkości i wszystkiego, o czym marzysz!

Warto przypomnieć, że w Polsce Dzień Kobiet zaczął być hucznie obchodzony w PRL-u, ale na Zachodzie święto to obchodzono już w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku. Ustanowiono je z inicjatywy Międzynarodówki Socjalistycznej w Kopenhadze jako wyraz szacunku dla sufrażystek, które walczyły o równouprawnienie kobiet. Za pierwowzór Dnia Kobiet można uznać Matronalia, obchodzone w antycznym Rzymie święta płodności i macierzyństwa. Matronalia obchodzone równo tydzień wcześniej – 1 marca.